Zprávy


18. října 2007

Redaktor: MiS

Aktualita

5. schůze Stálé komise pro rovné příležitosti.

Členové svazu mužů se dne 18.10.2007 zúčastnili na základě pozvání Mgr. Soni Markové jednání Stálé komise pro rovné příležitosti, abychom přednesli naše stanovisko k návrhu antidiskriminačního zákona.

Z dvanáctičlenné komise byly přítomno pouze 5 žen. Zbývajících 25 přítomných byli hosté (14 žen a 11 mužů). Mezi hosty byli ministryně Stehlíková a ombudsman Otokar Motejl. Přítomné členky komise přednesly své příspěvky ve kterých vysvětlily potřebnost přijetí tohoto zákona, ve stejném duchu byl i příspěvek ministryně Stehlíkové. Poté členky odhlasovaly, že hosté se mohou zapojit do diskuze. Svůj souhlasný příspěvek s přijetím zákona přednesl Pavel Čižinský, zástupce neziskového sektoru Poradna pro občanství. Pouze zástupce Českého svazu mužů přednesl nesouhlasné stanovisko se stávajícím zněním zákona. Bylo řečeno, že stávající zákon je ve větší míře zbytečný, protože po faktické stránce nepřináší téměř nic nového, co by nebylo zohledněno v jiných zákonných normách. Směrnice Rady ES je v případě antidiskriminačního zákona aplikovaná extensivně. Tzn. připravovaný návrh zákona jde zbytečně dál než směrnice požaduje. Podrobné stanovisko svazu je uvedeno zde.

Pár slov pronesl k zákonu i ombudsman Otakar Motejl, který ho také neshledal chybným. Při té příležitosti jsme se dozvěděli, že jeho úřad posílí o 17 lidí, kteří budou mít na starosti problémy týkající se diskriminace.

Na závěr jednání bylo hlasováno zda-li členky souhlasí s tím, aby návrh v současné podobě byl předložen ke schválení poslanecké sněmovně. Čtyři přítomné dámy hlasovaly pro jedna se zdržela hlasování.


Zdroj: Český svaz mužů 18.10.2007

Přečtení článku: 153279x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 3

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

19.03.2010, 09:45   Dobré ráno
29.01.2008, 00:12   Rada vlády pro rovné příležitosti žen a mužů

 


Copyright © 2004 Eeský svaz mužu                Tvorba www - Web & Media a.s.