30. září 2007

Český svaz mužů žádá odvolání ministryně paní Džamily Stehlíkové

Český svaz mužů žádá předsedu vlády České republiky pana Miroslava Topolánka o odvolání ministryně vlády České republiky pro oblast lidských práv a národnostních menšin paní Džamily Stehlíkové.

Celorepubliková rada Českého svazu mužů projednala na svém víkendovém zasedání situaci okolo Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů. Vzhledem k dlouhodobě diskriminačnímu postoji paní ministryně Džamily Stehlíkové k organizacím hájícím práva mužů a otců přijala Celorepubliková rada následující usnesení:

Odůvodnění:
Paní ministryně nedodržuje a neřídí se principy rovnosti, ke kterým se Česká republika zavázala a které ona má zavést do praxe. Do nedávno jmenované Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů jmenovala jednostranně za veřejnost pouze zástupkyně ženských organizací, které dlouhodobě prosazují pouze ženská práva. Tím fakticky vyloučila mužskou část populace ČR z možnosti účastnit se aktivně činnosti související s rovným postavením občanů této země v rámci Rady vlády. I přes několikeré upozornění na tuto situaci nedošlo ze strany paní ministryně k žádnému navázání dialogu ani ke sjednání nápravy.

V Praze dne 30. září 2007

Za Český svaz mužů