Zprávy


15. září 2008

Redaktor: MiS

Aktualita

Tisková zpráva ze dne 14.9. 2008

Český svaz mužů vyzval předsedu vlády Mirka Topolánka, aby inicioval při příležitosti předsednictví České republiky v Radě Evropské unie vznik
stálého Výboru pro práva mužů a rovnoprávnost pohlaví.

Český svaz mužů vyzval premiéra Mirka Topolánka, aby napomohl prosazení rovnoprávného postavení mužů ve státech Evropské unie. Požaduje vytvoření stálého Výboru pro práva mužů a rovnoprávnost pohlaví v Evropském parlamentu. V současné době totiž existuje mezi stálými parlamentními výbory Evropského parlamentu Výbor pro práva žen a rovnost pohlaví (Women's Rights and Gender Equality ). Jeho cílem a úkolem je prosazování práv žen. Z dlouhodobé činnosti a personálního obsazení je patrné, že se vůbec nezabývá právy mužů. V tomto výboru jsou na předsednických resp. místopředsednických místech pouze ženy. Z celkového počtu 40 členů je 39 žen a pouze jeden muž.

Český svaz mužů se rozhodl prosadit vznik Výboru pro práva mužů a rovnoprávnost pohlaví, jelikož situace v oblasti rovného postavení žen a mužů v posledních letech se přiostřuje až do militantních návrhů s jasně diskriminačními dopady na občany. Např. povinnost soukromých firem v Norsku mít povinný 40% podíl žen v dozorčích radách firem bez ohledu na schopnosti a kvality kandidátky; snaha prosazovat povinné kvóty do politiky, aniž by byla akceptována politická soutěž, až po poslední aktivity, kdy Výbor pro práva žen prosazuje cenzuru v oblasti televizního vysílání a reklamy.

V Praze dne 14.9.2008, 12:00 hodin

Za předsednictvo Českého svazu mužů

Jiří Šolc
Prezident
info@svaz-muzu.cz
www.svaz-muzu.cz


Zdroj: Český svaz mužů 14.9.2008

Přečtení článku: 210538x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

19.03.2010, 09:45   Dobré ráno
29.01.2008, 00:12   Rada vlády pro rovné příležitosti žen a mužů

 


Copyright © 2004 Eeský svaz mužu                Tvorba www - Web & Media a.s.